HACIALİOĞLU ÇİĞ KÖFTE HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Tüm türkiye'ye çiğ köfte bayiliği veriyoruz. Hacıalioğlu Çiğ Köfte'nin piyasa firmalarından farkı;

Hacıalioğlu Çiğ Köfte, bayilerinden franchise bedeli, isim hakkı, giriş bedeli ve benzeri adlar altında bir ücret almıyor. Şubelerimiz için ürün seçimi serbestliği sağlıyor, istemedikleri veya satamadıkları yan ürünlerimiz için zorunluluk getirmiyoruz. Hacıalioğlu Çiğ Köfte markası altında, anlaşma koşullarına bağlı kalmak koşuluyla; sabah kahvaltılık, sabah çorbası, baklava ve tatlı çeşitleri, poaça ve börek gibi başka ürünlerin satışına izin veriyoruz. Bayi seçeneklerinden kâr marjlarına, hijyen faktöründen sevkiyata kadar birçok soruyu bir araya getirdik.

 

Tamamen helal ve organik olmamız ve kesinlikle hiçbir katkı ve koruyucu madde kullanmadan gıda mühendisi nezaretinde ürünlerin üretimini yapmaktayız. Ayrıca açılış, iş eğitimi, organizasyon, reklam çalışmalarınız tarafımızdan yapılmaktadır. Müşterilerimizi, işimizde her zaman, ilk sıraya koyar ve her zaman bir alternatifinizin olduğunu asla unutmayarak hizmet veririz. Tüm hizmetlerimizde ve ilişkilerimizde açıklık, dürüstlük ve doğrudan iletişime önem veririz.

BAYİLİK ALMADAN ÖNCE SIK SORULAN SORULAR

Dükkanım kaç günde kurulur?

7 iş günü içinde kurulup paketi ürünleri gelir ve kurulur.

 

Gelecek kurulum paketi ürünlerinin kargo ücretini kım öder ve ne kadar tutar?

400 TL'ye kadarını müşteri öder. Üzeri olursa firmamız üstünü tamamlamaktadır.

 

Dükkanımın iç ve dıs görselleri nasıl yapılmaktadır?

Önceden personelimiz tarafından alınan ölçüleri size göndermekteyiz.

 

Kurulum paketı ürünlerı nasıl ulasmakta?

Kargo ya da ambara vermekteyız hafta sonuna denk gelmedıyse 2 gunde hafta sonuna denk geldıyse 3 gun içinde sızlere teslımatı gerceklesmektedır.

 

Tabela ve cam görsellerini kim uyguluyor?

Tabela ve cam görsellerini kurulumu yapmaya gelen ekip ücretsiz yapmaktadır.

 

Nasıl bayi olunur?

Hali hazırda olan kurulum paketımızı ınceleyıp karar vermenız yeterlidir.

 

Bayılık paketi ücretinden hariç herhangi bir ücret ödeyecekmiyim?

Kurulum paketi ürünlerinın sızlere ulastırmamız ıcın ürünlerı ambara verıyoruz ambar ücretinı 400 tl ye kadar siz üstü olursa firmamız karşılamaktadır.

 

Açılış organizasyon bedelini kim karşılıyor?

Palyanço, balon süsleme ve müzik sistemi isterseniz 800 tl ye kadar yarısını firmamız yarısınız siz karşılamaktasınız. Kamera çekimi talep ederseniz 500 tl ye kadar yarısını karşılamaktayız.

 

Hacıalioğlu Çiğ Köfte konseptini oluşturmanın ortalama bedeli ne kadardır?

Avantajlı kurulum paketlerimizle 6000 tl +kdv hacıalioğlu çiğ köfte bayiiliği oluşturmak mümkündür.

 

Bayilik seçenekleriniz nelerdir?

Yeni dükkan ve marka: ister kurulum paketımızı satın alarak ıstersenızde kurulum paketı ürünlerımız aynısını kendınız tedarık ederek ve sadece bizden çiğ köfte temin edebilirsiniz. Açılış hediyesi olarak 200kg çiğ köfte Hacıalioğlu Çiğ Köfte tarafından kurlum paketı alanlarak hediye olarak ücretsiz verilir.

 

Avantajlı kurulum paketi: ihtiyaç duyabileceğiniz tüm tabela, soğutucu dolap, masa, sandalye,fırın,terazi,önlük,tişort,banko,a tabela,led tabela ihtiyacınızı karşılıyoruz. Ayrıca açılış için 200kg bedelsiz çiğ köfte sağlıyoruz. Hediye çiğ köftelerin satışı ileelde edilen tutar ile kurulum paketinin giderini rahatça karşılamaktadır.isteğe göre, dükkan açılışı için gerekli olan tüm malzemeleri Hacıalioğlu Çiğ Köfte avantajlı kurulum paketi satın alarak yaparlar. Zaten bu paketi alıınca paketteki bedava 200 kg çiğ köfteyi satıp verdikleri parayı geri toplayacak ve bedavaya dükkan sahibi olacaklardır.

 

Bayi olma şartlarınız nelerdir?

Araç ve yaya trafiğine acık cok yakınında cıgkoftecı olmayan ve etrafında ınternet cafe kırathane okul askerıye ve unuversıte bulunan ayrıca dükkanın temiz ve düzgün olması, çalışacak personelin titizliğe ve hijyene önem göstermesi ilk şarttır. Bunun dışında herhangi bir şart ve kural yoktur.

 

Organizasyondan kastınız nedir? Ekstra bir ücreti mi var?

Organızasyondan kastımız kurulum paketın dekı ürünlerin bır araya getırılmesı tarafınıza ulastırılması kurulması eyıtımınızın verılmesı ve açılışta yanınızda bulunmamız bunlar ıcın herhangı bır ücret talep etmemekteyız ve gonderdıgımız personelın gıdıs donus konaklama ve tum masrafları firmamıza aittir.

 

Açılış için palyanço veriyormusunuz?

Bayilik alan bıreyler açılışında izdiham olmasını ve en kısa surede bulundugu noktaya hızlı gırıs yapmak ısterse palyanço,müzik sistemi ve balonla süsleme hizmetine harcıyacakları bedel ortalama 600 tl ile 800 tl arasında deyişmektedir firmamız 400 tl ye kadar karşılamaktadır.

 

Kamera çekim ve açılışın tv reklam tutarı nedir ve kim öder?

Bayiilik alan birey açılışında kamera talep ederse ki biz tavsiye ediyoruz, çünki açılış video ve resimlerinizi firma personelimiz kurumsal web sitemizde alışveriş ve form sitelerinde sanalpazar ve yemek sepetinde sosyal medyada youtube ve facebook ve istigramda sınızsız olarak paylaşmakta ve reklamınız sağlanmakta kameraman ücreti ortalama 500 tl dir yarısını firmamız karşılamaktadır.

 

Alacagım bayilikten ciro üzeinden reklam parası alıyor musunuz?

Herhangi bir isim altında herhangi bir ücret kesinlikle talep etmemekteyiz. Yıllık tv, radyo ve gazete reklamlarımız firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 

Bedelsiz verdiğiniz ürünlerin kargo ücretini kim ödüyor?

Bedelsiz çiğ köfteler gerek açılışta gelenler, gerekse de açılıştan sonra aylık satış kotanıza göre teşfik ikramlar için sadece bedesiz olan çiğ köfte nin kg başına 1 tl kargo ücreti öedenmektedir.

 

Hacıalioğlu Çiğ Köfte bayilik şartları nelerdir, nasıl öğreniriz? Çiğ köfte bayilik şartlarınızda zorunluluk var mı?

Diğer franchising sistemlerinde olduğu gibi Hacıalioğlu Çiğ Köfte'de de ortak hareket etme gerekmektedir. Her şube ortak adımlar atar, satış politikaları, kampanyaları beraber belirlenir, aynı kutular ve ambalajlar kullanır, müşteri her şubeden aynı hizmeti alır. Bunu sağlamak için bazı standartlar var. Tüm şubelerimiz Hacıalioğlu Çiğ Köfte'nin belirlemiş olduğu dükkan yapısına sahiptir, dükkan içerisinde ve dışarısında Hacıalioğlu Çiğ Köfte görsellerini kullanmalıdır. Hacıalioğlu'nun belirlemiş olduğu ambalajları kullanmalıdır. Her şube Hacıalioğlu Çiğ Köfte'nin satandartlarına uyacağını, zincirin her halkası gibi aynı kalitede hizmet vereceğini taahhüt eder. Bu şekilde marka değeri korunur ve tüm şubeler kurumsallık çerçevesinde satışlarını gerçekleştirir.

 

Şu an dükkanı tuttum ve tadilatı bitiyor. Marka konusunda kararsız kaldım. Hakkınızda ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

- Bayi kurulum paketi ile şubemiz için gerekli olan tüm demirbaşları tedarik ediyoruz.

- 200 kg çiğ köfte hediyemiz oluyor.

- Bayiilik ücretini ödedikten sonra 1 günde sevkiyat gerçekleştirebiliyoruz.

- Her ayın 5.de +%50 bedava kampanyası mevcuttur.

- Açılışa özel personel gönderiyoruz kuruyoruz,açıyoruz,iş eğitiminizi veriyoruz.

- Aylık alımınız 600 kg nın altına dusmedıgı taktirde her ay toplam almıs oldugunuz ürünlerin %10 geri ıade edıyoruz yani ay boyunca 600 kg aldıysanız 60 kg bedelsiz gonderıyoruz.

 

Ücretsiz bayilik veren çiğ köfte firmasıyız diyorsunuz. Neden ücretsiz bayilik veriyorsunuz?

Amacımız hızla yayılmak ve ismimizi herkeze duyurma cazıp sartlar ve ekonomık hızmet ise prensibimizdir.3 . Kuşak olmakla beraber gıda sektorunde ulke genelınde hızmet veren nadır kuruluslardanız farkımızın herzın bılmesınız ve daha cok noktaya hızmet verebılmek ıcın firma politikasıdır. Firmamız sektörde 2006 yılından beri bulunuyor. 2012 yılından beri bayilik veriyoruz. Bayilik verirken seçici olmaya özen gösteriyoruz. Mevcut sisteme ayak uydurabilecek, diğer Hacıalioğlu Çiğ Köfte şubelerinin göstermiş olduğu çalışma gayreti ve özveriyi gösterebilecek bayi adaylarına bayilik veriyoruz.

 

Çiğ köfte dükkan açmak istiyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum. Bu iş zor mudur? Kolay öğrenebilir miyim?

Çiğ köfte işi gıda sektöründeki diğer işlere nazaran en kolay iştir. Şubede çalışan personelin işi hazır gelen çiğ köfteyi paketlere koymak veya dürüm şeklinde satmaktır. 1-2 günlük eğitimle paketlerin nasıl hazırlanacağı, dürümün nasıl yapılacağı, nasıl sarılacağı öğrenilebilir. Bunun yanında çiğ köftenin yanında verilecek olan yeşilliklerin de nasıl temizleneceği ve sunulacağı öğrenilmelidir. Gıda sektöründeki her iş gibi çiğ köfte işinin de en önemli konusu müşteri ile ilişkilerdir. Güleryüzlü, müşteri ile alakadar olan, sunumunu müşteriye en iyi şekilde sunan personel iş yerinizin iyi derecede kazanmasında etkili olacaktır.

 

Çiğ köfte kg fiyatı nedir? Toplam hersey dahıl vergı levhası işyeri açma bedelı ne kadar?

2016 yılı içinde hammadeye faiş bi zam gelmediği taktirde kg fiyatımız 7 TL'dir. Buna kdv ve kargo ücreti dahıldır. Bır dukkanın malıyetı kurulum bedelı olan 6000 TL + KDV odendıkten sonra boya badana su lavabo kıra depozıtodur bunlar ortalama 4000 TL tutmaktadır yanı ortalama dukkan kurulum bedelı 10.000 tl dır hersey içinde.

 

KOSGEP'ten nasıl faydalanabilirim, sizin bu konudaki yardımınız nedir?

Firmamızın anlaşmış oldugu kosgep danısmanı sıze proseduru anlatıp ısınızı takıp etmektedır. Gereken şartlar yerıne getırıldıgı taktirde 30.000 tl geri odememek şartıyla devlet destegı 70.000 tl faiz siz geri ödemeli teşvik çıkartmaktayız (proforma faturanız bizden)

 

Bazı bayilik veren çiğ köfte firmaları reklam katılım bedeli alıyor. Sizden bayilik aldığımızda reklam katılım bedeli ödeyecek miyiz?

Yılda iki dönem tv, radyo, gazete reklamlarımız yayınlanmaktadır, bu gıderlerı firmamız kendi kesesınden ödemektedir. Herhangibi katkı ve reklam ücreti talep edılmemektedır.

 

Satış fiyatlarınız anahtar teslim fiyatlar mıdır?

Satış fiyatlarımız anahtar teslim fiyatı değildir. Teşhir ürünler ana hartellerdir. Gelen ürünlerin akabinde çöp kovası,cam bardak, paslanmaz çatal vs gibi ince ürünler alıcıya aittir.

 

Hacıalioğlu Çiğ Köfte'den aldığımız araçlar ve gereçlerin ödeme koşulları nelerdir?

Aldığınız teşir ürünlerin ödemesini nakit olarak, banka aracılığıyla (Havale, EFT vs.) ya da banka kredisi kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartına 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

 

Bayi kurulum paketinin taksitlendirmesini nasıl yapıyorsunuz?

Kredi kartınızdan mailorder yada kart numaranızı gönderiyorsunuz yada firmamıza gelerek buradan tek cekım yapıyoruz yada sanal pazar guvencesıyle sanal pazardan odemenızı yapabılıyorsunuz

 

Aylık ve yıllık kampanyalar neler? Satış kotasına göre teşvikleriniz neler?

- Her ayın 5.de +%50 bedava kampanyası

- Her ayın 10.da 1 kg alana 100 MB internet paketi bedava

- Her ay aldıgınız çiğ köfte 600 kg nın altına ınmedıgı taktirde ay sonu %10 geri iade. Yani günlük 20 kg satıyorsanız ayda 600 kg eder aysonu 60 kg bedelsiz olarak tarafınıza ulaştırılmaktadır.

- Şam tatlısı, künefe, içliköfte, nar ekşisi, irmik helvası bu ürünlerden satış ciromuz aylık toplam 1800 TL altında değilse %10'luk geri iade yapılmaktadır.

- Aylık siparişlerinizin toplamı kaç kilogram'a tekabül ediyorsa bonus kazanmış oluyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlar ile motorsiklet, tv, klima ve kamera sistemi kazanıyorsunuz.

 

Kar marjı nedir?

Hacıalioğlu Çiğ Köfte, bayi kar marjını minumum %125 olarak korur. Bu yüzden Hacıalioğlu Çiğ Köfte bayisi olan hep kazanır. 1 kg çiğ köfteyi dürüm olarak satarak 35 tl topladığımıza göre bu oran genelde %200 e varır çünki durume 70 gr gırmektedır 1 kg çiğ köfteden 14 adet durum cıkar ortalama 2.5 TL'ye sattığınızda kg de 35 lira toplarsınız ve meşrubat ve yan ürünlerimizde cabası olup ekstra kazançtır.

 

1 kg çiğ köftenin bize maliyetini yazarmısınız?

1 kg çiğ köftenın subeye malıyetı,çiğ köfte,lavaş acısos,baskılı poset durum naylonu ıslak mendık kopuk veya baskılı karton kutu strec soskabı gobek lımon maydanoz roka nane bunların hepsıyle 10 tl yı bulmaktadır satısınız günlük 20 kg olursa 9 tl ye rahatlıkla düşürebilirsiniz.

 

6-7 bin nüfuslu bir yerde kazanç tahminen ne olur?

Açacağınız yer meydan kısmında işlek bölgede olursa 100.000 nüfusluk bir yerden daha çok satış yapabilirsiniz. Ufak yerlerde özellikle ilk etapta rakip yoksa ve işe giren ilk sizseniz kaymağını siz yersiniz.

 

Ücretsiz bayilik nasıl oluyor?

Ücretsiz bayilik demek bütün her şeyin bizim tarafımızdan karşılanıyor anlamına gelmez bütün demirbaş malzeme ve tabela dahil tarafınızdan karşılanacaktır. Sadece biz sizden bayilik isim bedeli almıyoruz ve açılışa özel bedelsiz ikramlar veriyoruz.

 

Bayi kurulumu ne kadar zaman alır?

Bayi kurulumu 7 - 10 gün arasında hazır hale gelir.

 

Bayilik için belli bir konseptiniz var mı?

Bayinin iç ve dış konsepti tamamen Hacıalioğlu Çiğ Köftenin konseptine uygun olmalıdır..

 

Açılan bayilere eğitim veriliyor mu?

Açılan bayilere özel personellerimizi göndermekteyiz dilerseniz İstanbul içinde fabrika genel merkezinde 3 gün eğitim verilmektedir.şehir dışlarında ise bölge müdürlüklerinde eğitim verilmektedir.

 

Bayinin kurulum masrafı ne kadardır?

20 ile 30 m2 arasında olan yerler 10.000 tl - 15.000 tl arasında değişkenlik gösterir.bu tutara bayıılık kurulum paketı ücreti dahıldır.

 

Onay almam kaç gun suruyor?

Dükkan adresı ve resımler tarafımıza ulastıktan sonra 2 gun içinde gereken analizi yapıyoruz dukan kac mt2 dukkanın onunden kac kısı gecıyor dukanagunes vuruyormu arac trafıgı ne durumda yakınınzdakı esnafların satıs durumu nasıl sıze en yakın cıgkoftecının satıs durumu ne bunların hepsını arastırdıktan hemen sonra onayınızı verıyoruz.

 

Dükkanımın boya badana su lavabo işlerini kim yapıyor?

İçerisinde yapılacak tadilat ve boya, badana gibi işlemleri biz yapmıyoruz.konseptımıze uygun olarak sız yapıyorsunuz

 

Bayiliğinizi yapmak istediğimde bana istediğim semtten dükkan da bulabiliyor musunuz?

Bayi adaylarımıza dükkan bulma, dükkan önerme gibi bir hizmetimiz olmuyor. Sadecebayi adayımız bulduğu dükkan hakkında bir değerlendirme yapabiliyoruz. Bayi adayımız bulmuş olduğu dükkanın iç ve dış resimlerini, açık adresini verdiğinde kısa bir araştırma yapıp değerlendirmelerimizi sunuyoruz.
Çiğ köfte sektöründeki en meşakkatli iş zaten dükkan bulma konusudur. Uygun bir semtte, uygun personelle karlılığı yüksek bir şube sahibi olabilirsiniz. Zaten hazır olarak gelecek çiğ köfteyi, baskılı ambalaj malzemeleri yardımıyla müşterilerinize sunmak işin kolay kısmıdır.

 

Çiğ köfte sipariş verdiğimde bayiden nakliye parası alıyor musunuz?

Vermıs oldugunuz sıparıslerın kargo ve kdv si firmamıza aıttır turkıye genelı fiyatımız sabittir.

 

Hacıalioğlu Çiğ Köfte ürünleri dışında da ürünleri satabiliyormuyum?

Belli başlı bazı ürünlerı sattırıyoruz. Tatlı çeşitleri sabah kahvaltılık çeşitleri gibi fakat doner kebap kokoreç ve sulu yemekler kesinlikle sattırmıyoruz.

 

Bayilik malzeme ücretini nasıl ödüyoruz ben kredi kartı kullanmıyorum?

Ödemelerimiz kredi kartına 9 taksit veya nakit şekildedir. Farklı şekillerde satış şeklimiz yoktur(elden taksıt yada senet gibi)

 

Biz çiğ köfteyi sizin belirlediğiniz fiyattanmı satıyoruz yoksa kendi kanatimizce mi?

Ulkemız genelı satıs fiyatımız ortalama olarak nettıe kg fiyatımız 25 tl ile 30 tl arasında sızın kararınıza bırakılmıstır.

 

Göbek marul aysbergini ve turşuyu siz mi gönderiyorsunuz

Bu tarz ürünlerı bulundugunuz muhitten taze olarak tedarık ediyorsunuz.

 

Çiğ köfte ambalajını çiğ köfte logosunu benim adıma basabilir misiniz?

Başka markalara fason üretim yapmıyoruz. Mevcut sistemimizde görsellerimiz, poşetlerimiz, dürüm kağıtlarımız, ıslak mendillerimiz Hacıalioğlu Çiğ Köfte logolu. Siz de kendi markanızı ön plana çıkartmak istiyorsanız öncelikle türk patent enstitüsü'nden kendi markanızın tescilini yapmanız gerekir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yasal üretim izinlerini almanız ve markanıza ait tüm görselleri hazırlamanız, bastırmanız gerekir. Bu da operasyon maliyetlerinizi yükseltir, kar marjınız çok düşük seviyelere iner. Sadece Hacıalioğlu Çiğ Köfte markalı ürünlerin tedariğinde bulunuyoruz.

 

Çig köfte yanında midye turşu suyu,simit,pilav,içecek gibi ürünler satabilirmiyiz? Bunları sizde tedarik edip gönderebilirmisiniz?

Köfte,döner,kebap ve buna benzer ürün satışı yaptırmamaktayız. Çiğ köfte satışını etkilemeyecek ürünler satabilirsiniz. Aparatif ürünler firma izni dahilinde satışına izin verilmektedir.

 

Çiğ köfte bayiniz olursak ürünler bıze nasıl ulaşacak? Dağıtım ağınız nasıl? Hangi günler servisiniz var? Kota nedir? Kaç kilo almak zorundayız? Çiğ köfte sipariş limiti varmı ya da aylık kota varmı? Çiğ köfte sözleşmenizde bunlar yazıyor mu?

Türkiye genelinde neredeyse tüm şubelerimize ürünlerimiz kargo ile gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla, özel olarak vakumlanmış 7 bariyerli vakum ambalajlarıyla paketlenmiş ürünlerimiz sevk edilmektedir. Pazar hariç hergün kargo ile gönderimi yapabiliyoruz. Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat verebileceğiniz siparişler yukarıda belirtilen günlerde kargoya verilebilmektedir.(kargolar pazar günü çalışmadıkları için sevkiyat yapılamıyor. Ayrıca cumartesi günü bazı kargo şubeleri yarım gün çalıştığı için dağıtım yapılamıyor. Bu yüzden cuma günü gönderim yapıldıysa ürünün size ulaşması pazartesi gününü bulabilir) tüm Türkiye'ye (kargonun çalışabildiği en ücra köşeler dahil) ürünlerimizi gönderebiliyoruz. Bunun dışında kargonun ulaşamadığı bölgelere de otobüs ile gönderim gerçekleştiriyoruz. Bayilerimize uyguladığımız aylık kotamız 200 kilogramdır. 200 kilogramlık ürün alımı bir şubenin satabileceği minimum miktar olup daha düşük satış yapacak olan şube normal şartlarda ticari gelir elde edemeyen şube olacaktır.bayilerimizle karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşmemizde, sipariş ve sevkiyat durumları, ürün fiyatlandırmaları ve diğer detaylar ayrıntılı şekilde yazılmıştır.

 

Çiğ köfteniz nereye ait? Elazığ mı, adıyaman mı, malatya mı urfa mı? Kıvamı nasıl? Hangı ürünlerı kulanıyorsunuz? Organik mi? Tadabilir miyiz? Numune gonderıyor musunuz? İçinde hangi baharatlar var? En iyi çiğ köfte Urfa mı, Adıyaman mı?

Çiğ köftemiz urfa yöresine göre yapılıyor. Kullandığımız baharatlar ve bulgur, salça gibi malzemeler Türkiye'nin en kaliteli malzemelerinden seçiliyor.

Ürün içeriğimiz: bulgur, isot, pul biber, karabiber, tuz, kimyon, kişniş, ceviz içi, badem, biber salçası, domates sosu, bitkisel yağ. Çiğ köftemizin kıvamı urfa yöresine göre uygundur, biraz diridir. Adıyaman yöresinde yağlı ve yumuşak olan çiğ köfte kıvamı bizde biraz da sert ve kurudur. El yapımı çiğ köfte kıvamındadır. (Adıyaman çiğ köfte usulunce et suyu ve bulyon barındırmaktadır. Msg soya ve çin tuzu içerebilir hem sağlık açısından hem de kıvam açısından bayatladıgı zaman rahatsız edici ve zehirlemeye kadar götürebilir.) Her yörenin lezzeti ve içeriği farklı olduğu için urfa yöresinin çiğ köftesi adıyaman yöresinden daha güzeldir diyemeyiz. Fakat çiğ köftemizin gerçek el yapımı çiğ köfte kıvamında olduğunu söyleyebiliriz.

 

Çiğ köfte numune istiyoruz. Gönderebiliyor musunuz?

Bayi adaylarımıza son aşama olarak numune gönderimi yapıyoruz. Karşılıklı olarak görüşüp tüm detaylarda anlaşma sağlandıktan sonra gönderilen numune ile kısa bir araştırma/fikir alma içerisine giren bayi adayı değerlendirme sonucunda Hacıalioğlu Çiğ Köfte ile çalışmaya karar verirse karşılıklı olarak sözleşmeler imzalanıyor. Bayi adayı, imzalanan sözleşmeler sonucunda da Hacıalioğlu Çiğ Köfte markasını kullanmaya hak sahibi oluyor.

 

Çiğ köftenizin içinde kuruyemiş varmı?

Çiğ köftemizin içerisinde ceviz içi ve badem yer almaktadır.

 

Çiğ köfte bayiliğinizi aldıktan sonra yakınıma başka bir bayilik verir misiniz?

Bayilik aldığınızda çok yakınınıza başka bir bayilik vermiyoruz. Bununla ilgili mesafe veremiyoruz.fakat aranızda en az500 mt olmalıdır. Bazı bölgelerde (ilçelerde) o ilçenin nüfusu ikinci bir Hacıalioğlu Çiğ Köfte şubesini kaldırmayacak durumda olabiliyor. Yani nüfüsu ve yerleşim alanı değerlendirildiğinde o ilçede ikinci bir Hacıalioğlu Çiğ Köfte şubesi olmasının gereksiz olduğu, iki şubenin birbirlerinin işlerini engelleyeceği düşünülürse o ilçede yakınlık mesafesi çok olabiliyor. Örneğin 2 km yakınına başka şube verilemez diyoruz. Bunun dışında tersi de mümkün olabiliyor. Çok yoğun bir nüfusa sahip ilçelerde, gökdelenlerin yüksek katlı iş merkezlerinin olduğu bölgede tek bir Hacıalioğlu Çiğ Köfte şubesi tüm yoğunluğa yetişemeyebiliyor. Böyle yerlerde mesafe daha kısa tutuluyor. Diğer şubenin işlerini engellemeyecek noktalara ikinci bir şube verilebiliyor.kısacası tamamen bulunduğunuz yerin yoğunluğu ve yerleşim alanı büyüklüğüne bağlı olarak değişen bir mesafe sistemimiz var.

 

Çiğ köfte bayilik alırsam eğer sizden çiğ köfte dükkanıma kendi adımı koyabilir miyim?

O şekilde yardımcı olamıyoruz, üretimlerimiz standart lezzette, standart boyutlarda, standart ambalajlama sistemiyle ve standart logolarla gerçekleştirilmektedir. Tüm türkiye genelinde satışı yapılan çiğ köftemizin dükkanlarda son tüketiciye servis edilme şekli de aynıdır. Müşteri aynı lezzeti ve kaliteyi sizden alırken, başka bir ildeki şubeden de aynı hizmeti almalıdır. Kurumsallığın gereği budur.böyle bir düşünceniz varsa kendiniz yatırım yapmak ve yasal izinleri kendiniz almanız gerekecektir. Tüm baskılı ürünleri kendiniz bastırmalı, tüm sevkiyatı kendiniz gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu da operasyon maliyetinizi arttıracak ve kar marjınızı düşürecektir.

 

Malzemelerin parasını size aydan aya odesek olmuyormu yani kredı kartı kullanmıyoruz nakitte yok. Cari hesap usulü çalışsak olmuyor mu?

Ödemeleri nakit veya kredi kartına tek çekim veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz.

 

Ruhsat işlemleri nasıl oluyor adli işlemlerle ilgili herhangi bir sorun çıkıyor mu ruhsat alamama vs benim kendi yapıcağım işlemler neler?

İlgili belediyeden çalışma ruhsatı almanız yeterlidir. Üretici biz olduğumuz için iso belgelerınden hellaık serfıtıkasına gıda mühendisi dıplamasında uretm ıznı belgesıne kadar tur resmi evraklarımızı kullanmaya hak sahıbı oluyorsunuz.

 

Cafe-resteurantım var.bu işimin yanında sizin bayiniz olabilir miyim?

Restoran ve lokantalara ısmımızı kullanmamak sartı ıle urun gonderımı sağlamaktayız. Fakat yakınınızda şubemizin olmaması şartıyla.

 

Biz bu işe yeni başlıyacagımız için gerekli yasal prosedür (vergi levhası maliye kaydı işyeri açma ruhsatı ve saglık bakanlıgı izin belgesi vb.gibi) nedir bilmiyoruz açıklarmısınız?

Öncelikle vergi dairesinden kaydınızı yapmanız gerekecektir. Sonrasında bağlı bulunduğunuz il ve ilçe belediyesinden çalışma ruhsatı almanız gerekecektir. Yine bağlı bulunduğunuz ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü'nden işletmenizi kaydetmeniz gerekecektir. Bu işlemlerin tamamı evrak başvurusuyla yapılacak işlemlerdir. Hepsi ortalama bir kaç saatlik işlem ile tamamlanabilir. Bir muhasebeci ile anlaşırsanız bu işlemler için size yardımcı olabilir.

 

Bölgede bayiniz olmak istiyoruz şartları nelerdir?

Bölge bayimiz olacak yerin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde olmasını tercih ediyoruz. Minimum 15 m2 lik dükkan şubelerimiz için yeterli. Dükkanların çok büyük olmasını, ekstra kira masrafı çıkartacağı gerekçesiyle istemiyoruz. Bunun dışında dükkanın cephesinin görünür olması ve dikkat çekici olması da başka bir kriter. Okul, hastana, üniversite kampüsü, sosyal tesis, iş merkezleri vb yoğun alanların çevreleri önerdiğimiz bölgeler. Ayrıca bölge bayimiz olmasını istediğiniz yerin görsellerini ve detaylı bilgisini paylaşırsanız fikirlerimizi iletebiliriz.

 

Çiğ köfte üretim izni verecek misiniz, çiğ köfte üretebilecek miyiz?

Sizinle çalışsak sizin bayiniz olsak, daha sonra bize çiğ köfte üretim izni verir misiniz?

 

Sizin adınıza üretim yapsak, sizin ulaşamadığınız bayilerinize çiğ köfte üretim, çiğ köfte dağıtım ağını kursak. Buna müsaadeniz var mı?

Hacıalioğlu Çiğ Köfte üretimlerini istanbul'da merkezinde yapmaktadır. Yani şubelerin ayrıca bir üretim yapmaları söz konusu değildir. Tüm türkiye'ye tek merkezden gönderilen çiğ köfteler için şubelerin ayrıca bir üretim izni almasına da gerek yoktur. Hacıalioğlu türkiye genelinde ulaşamadığı nokta yok gibidir. Kargonun ulaşabildiği her yer.

 

Bayiniz olmadan çiğ köfte siparişi vermek istiyoruz. Sizden çiğ köfte siparişi vermek için bayiniz olmamız mı gerekiyor? Bayiniz olmadan da çiğ köfte siparişi verip, sizden alıp kendimiz satabilir miyiz?

Bayimiz olmadan da toptan çiğ köfte satışımız oluyor. Yani siz mevcut iş yeriniz için bizden çiğ köfte alabilir, satışınızı yapabilirsiniz. Restoran, kafeterya, kebapçı, pideci, pastane ve benzeri işyerleri için toptan çiğ köfte satışlarımız oluyor.

 

Çiğ köfte ustalık belgesi, çiğ köfte ustalık sertifikası, çiğ köfte üretim izni veriyor musunuz?

Hacıalioğlu gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı izinli ıso 9001 ve ıso 22000 kalite güvencesiyle üretim yapmaktadır. Tüm şubelerine sahip olduğu tüm üretim izinlerini ve kalite belgelerini iletir. Üretimler istanbul'da,Hacıalioğlu Çiğ Köftenin merkezinde gerçekleştirilir. Tüketime hazır olan ürünler şubelere iletilir. Şubeler hazır olan ürünleri sadece paketlere veya dürümlere koyar, satışını gerçekleştirir. Bunun için şubelerin ustalık belgesi almasına gerek yoktur.

 

Bayilik açmamız için cebimizde enaz nekadar olması lazım siz neleri karşılıorsunuz ve günde kaç kilo satmamız gereklidir.

Bayi kurulum paketimizi almanız yeterlidir. Ayrıca dükkan kira depozito boya badana su ve lavabo giderleriniz vardır. Bayilerimiz ister 1 kilogram ister 100 kilogram, şubelerimiz diledikleri ölçüde ürün alabiliyorlar. Kota uygulamıyoruz.

 

Yurt disina bayılık veriyormusunuz. Verirseniz de çiğ köfte nakliyatini nasil yapabiliriz?

Yurt dısındakı bayıılerımıze uretıcı bayıılık verılmektedır. Kurulum eğitim tarafımızdan ücretsiz yapılmaktadır.

 

Çiğ köfteyi sizden alıp kendı adıma isminizi kullanmadan satabılırmıyım?

Bayiimiz olmadan firma ünvanını kullanmadan satiş yapamamaktasınız.

 

Çiğ köfte bayiniz olsam kampanya ve destekleriniz nelerdır? Neden sizi tercih etmelıyım?

Bayiilerimizin her ayın 5.de %50 kampanyalarımız mevcuttur bayiinin 1 ay içinde bızden aldıgı urunu 30 güne bölerek günlük ortalamasını ücretsız olarak subelerımıze yollamaktayız ayrıca günlük ortalaması 20 kg nın altına dusmeyen bayıılere her ay %10 geri iademiz vardır yani ayda 600 kg alana 60 kg ıkramda bulunmaktayız bu sadece bır magazanın alımına aıttır ayrıca 20 kg nın altına dusmeyen tum subelerımıze yılık magaza reklamlarını ücretsız yenılemekteyız.

 

Bana ne gibi imkanlar sunacaksınız? Açılışımda ne gibi destekleriniz olacak? Açılışta çiğ köftene kadar vereceksınız?

Acılısınızda 200 kg hedıyemız vardır ayrıca acılısınıza kurumsal olarak yapmak ıstersenız palyanco ekıbı tutarının yarısını 300 tl ye kadar karsılamaktayız ayrıca acılısa bulundugunuz ilin yerel kanalını çağırırsanız ücretin yarısını 200 tl ye kadar karşılamaktayız. Ayrıca açılışta elde ettıgınız resım ve vıdeoları 1 yıl boyunca kurumsal web sitemizde sınırsız olarak youtube faceebook alıs verıs ve forum sıtelerınde yayınlatmaktayız.

 

Sızden almak zorunda oldugum ürünler nelerdır?

Ürettiğimiz ürünler dısında dıyer ürünlerı bızden almak zorunda deyılsınız fakat dısardan aldıgımız ürünlerı sureklı ve yuklu olarak aldıgımız ıcın piyasaya gore daha ekonomiktir. Ürettğimiz ürünler; çiğ köfte, lavaş, acı sos, içli köfte, sufle,künefe, paçanga böreğı, mantı, irmik helvası, şam tatlısı, nar ekşisi.

 

Bayilik verirken iki bayi arasındaki mesafe kaç metre olmaktadır?

Bayi ve şirket çıkarlarının korunması açısından bayiler arasında minimum 500 metre mesafe bulunması gerekmektedir.

BAYİLİK ALDIKTAN SONRA SIK SORULAN SORULAR

Dükanımın reklamını nasıl yaparım?

Hergun belırlı saatlerde 30 dakika içinde 2 kg kofteyı tadımlık olarak dagıtmanız yeterlı tadan alacaktır bunu hıç unutmayın.

 

Ürünler nasıl ulaştırılır?

Hacıalioğlu Çiğ Köfteleri 10 kg vakumlu poşetlerin içerisinde hazır olarak gelir ve tekrar yoğurmaya gerek yoktur. Lavaş, acı sos,nar ekşisi,irmik helvası,künefe içliköfte,sufle paçanga böreği ve diyer yan ürünlerimiz Hacıalioğlu Çiğ Köfte logolu poşet ve kağıt ekstra olarak sipariş edilebilir. (1 koli, 25kg çiğ köfte içermektedir.)

 

Ödeme şekli nasıl olmaktadır?

Havale ve kapıda ödeme olarak iki çeşit ödeme sistemimiz vardır. İşletme sahipleri isterlerse havale ile ödeme yaptıktan sonra çiğ köfte siparişlerini verebilirler, isterlerse kapıda ödeme sistemi ile ürün teslimi sırasında kargo görevlisine ödemelerini yapabilirler.

 

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Şubelerimiz dilerlerse sipariş bedellerini kredi kartı ile ödeyebiliyorlar. 3D secure ile %100 güvenli.

 

Vakumlu paket ne kadar süre dayanır?

Hacıalioğlu Çiğ Köfteleri günlük olarak üretilir ve özel vakumlu paketlerde kargolanır Hacıalioğlu, Çiğ Köfteleri vakumlu paketinde açılmadan 20 gün tazeliğini korumaktadır. Paket açıldıkdan sonra 7 gün tazeliğini korumaktadır. Et suyu ve bulyon kullanmadıgımız için ürün ömrü piyasaya gore daha uzundur.

 

En az kaç kilogram ürün sipariş verebilirim ve kargo ücretini kim öder?

100 tl altındakı sıparıslerın kargo ücretinı alıcı öder,buda zaman zaman ilaveler ve tedbir olarak sipariş edilen az ürünlerdir. Bunların ücreti kilogram başı 1 TL olarak alıcı öder normal siparişlerin kargo ve ulasım + kdv ücretlerinin tamamı firmamıza aittir.

 

Ürünler bayilere nasıl ulaştırılıyor?

Ürünler bayilere şirket araçları otobüs yada kargo ile ulaştırılmaktadır.

 

Ürünlerin raf ömrü yada saklama koşulları nasıldır?

Ürünler +4 derecede 20 gün süre ile saklanabilmektedir. Ürün açılıp tezgaha koyulduktan sonra 10 gün içerisinde tüketilmelidir.

 

Ürün bana ulaştıktan sonra kaç gün bekletebilirim vakumlu halde?

Size ulaştıktan sonra 17 gün bekletebilirsiniz vakumlu ambalajda.

 

Siparişini verdikten kaç gün sonra elimize ulaşıyor?

Istanbula 700 km yakınlıktakı il ve ilcelere hemen sonraki gün. 700 km'den uzak noktalara siparişi verdiğiniz günden hemen sonraki gun değil ondan sonraki gün ulaşmaktadır.

 

Siparişimi nasıl veriyorum ve firmamızda her müşterinın ayrı bir müşteri temsilcisi bulunmaktadır?

müşteri temsilciniz haftada 3 gun aksamdan sizi arar sıparısınız alınır ve hemen sonraki gun ya kendı araclarımızla yada kargo veya otobüs ile sizlere ulaştırılmaktadır. Acil durumlarda gün içinde 17:00 kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.

 

Kampanyaları siz mi belirleyeceksiniz yoksa ben ısteyıp siz mi uygulayacaksınız?

Bır kampanya soz konusu oldugunda tum subelerımız katılmak zorundadır kendınızde ayrıca bı kampanya yapmak ıstersenız bıze danısmak şartıyla yapabılırsınız örn;1 kg çiğ köfte alana 1 lt ayran yada kola bedava gibi yada 1 kg çiğ köfte alana bırdaha alımınızda 250 gr bedava gibi veriyoruz. Bayi adaylarından marka bedeli, isim hakkı, katılım payı gibi ücretler almadan bayilik veriyoruz.

 

Bunun dışında türkiye'de ilk defa hizmete sunduğumuz bir çok kolaylığımız var. Bunlar da Hacıalioğlu Çiğ Köftey'i tercih etmeniz için yeterli olacaktır. Türkiye'de ilk defa sanal mağaza sistemiyle bayilerin tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden kredi kartı veya havale/eft ile yapmasını sağladık. Kredi kartı ile 9 aya varan taksitlerle bayi adayının dükkan kurulumu için gerekli olan finansmanı kolayca temin edebilmesini sağladık. Türkiye'de ilk defa 7 bariyerli vakum poşetleriyle ürünlerimizi paketliyoruz. Vakum poşetlerimiz sayesinde çiğ köfteler uzun süre ilk günkü tazeliği koruyor. Ürünlerimiz türkiye'nin büyük bir bölümüne anlaşmalı kargo firmalarımızla kapıya teslim olarak gönderiliyor. Siz otogarlarda dolaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Şubenin kapısına kadar gelen çiğ köfteyi ambalajından çıkartıp tezgaha koyuyorsunuz, satışınızı yapıyorsunuz. Kargonuzun takibini online olarak takip edebiliyor, ürünlerinizi nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun dışında şubelerimize bayi kurulum paketleri ile çiğ köfte desteklerimiz oluyor. Açılışta ve sonrasında gönderilen bu çiğ köfteleri dağıtan şubelerimiz reklamlarını yapıyor, lezzetlerini tattırıyor. Şubelerimiz satışlarına olumlu yönde etki eden bu dağıtım işlemini mutlaka yapmalıdır, güzel bir açılış organizasyonuyla açılışını duyurmalıdır. Bunun dışında şubede uygulanacak kampanyaları o ilde bulunan diğer şubelerimizle paralel olarak gerçekleştiriyoruz. Yani o ildeki diğer şubelerimizde bulunan kampanyalar şubenizde de uygulanabilir. Her ilde farklı satış stratejileriyle farklı kampanyalar düzenlenebiliyor. Karşılıklı görüşmeyle, kampanya ihtiyacı doğrultusunda yönlendirmelerimiz oluyor.

 

Çiğ köfte servis yapmak zorundamıyım? Çiğ köfte alo paket olmasa olur mu?

Hacıalioğlu Çiğ Köfte şubeleri paket servis yapmak zorunda değiller. Ama paket servis yapılmasında fayda olduğunu düşünüyoruz. Çiğ köfte paket servis ile satışlar yükselebiliyor. Paket servis ile şubelere gelme sıkıntısı yaşayan müşterilere ulaşabiliyorsunuz. Çiğ köfte paket servis yapan şubelerimiz, çiğ köfte paket servis yapmayan çiğ köftecilere göre bir adım önde oluyor. Kaliteli ürünü, hizmeti müşterinin ayağına götüren şubelerimizin cirolarında yükselme oluyor. Çiğ köfte paket servis yapılacak şube konumu da çok önemli. Her şubenin alo paket koyması da mümkün olmuyor. Şubenin bulunduğu mevkide yeme/içme kültürü, paket servis kültürü yerleşik ise alo paket ile yapılan satışlar, dükkan içerisinde yapılan satışlardan daha fazla olabiliyor.

 

Çiğ köfte talep: mevcut işletme sahipleri (Okul kantini, kafetarya, restaurant, vb) çiğ köfte talebinde bulunup, kendi hali hazırdaki işletmelerinde satabilirler. Herhangi bir isim hakkı talebi yoktur. Herhangi bir açılış hediyesi yoktur.

 

Tavsiyelerimiz çiğ köfte paket servis yapılması yönünde ama bir zorunluluğumuz yoktur.

Websitemiz siz değerli müşterileri ve bayilerimize daha iyi hizmet vermek için günümüz internet teknolojilerine uygun olarak yenilendi. | İlk yurtdışı şubemiz Bosna Hersek'de açıldı. | Yeni kalite sertifikalarımız sistemize eklendi. | Hacıalioğlu Çiğ Köfte hakkında en güncel bilgileri blog bölümünden takip edebilirsiniz.
Ankarada Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar, Bedava Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar, Çiğ Köfte Bayiliği, Çiğ Köfte Bayiliği Kazancı, Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır, Çiğ Köfte Bayilik Almak, Çiğ Köfte Bayilik Ücretleri, Çiğ Köfte Bayilik Ücretsiz, Çiğ Köfte Bayilik Verenler, Çiğköfte Bayilik, Çiğköfte Bayilik Fiyatları, Çiğköfte Bayilik Kaç Para, Çiğköfte Bayilik Şartları, Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar, Çiğköfte Bayilikleri