Et suyu, bulyon, çin tuzu, msg, soya yok

Bulgur

blank

Bulgur; buğdayın temizlenmesi, kaynatılması, kurutulması, kabuğunun soyularak öğütülmesi ve taneciklerinin ayrılmasıyla elde edilen sadece su ve buğdaydan oluşan oldukça değerli ve besleyici, yarı hazır bir gıda maddesidir. M.Ö. 2000’li yıllarda Ortadoğu ve Mezopotamya bölgelerinde keşfedilip üretimi yapılan bulgur, son yüzyılda Amerika, Avrupa ve Afrika kıtalarında da üretimi ve tüketimi yapılmaya başlanmıştır.

Öte yandan, ülkemiz en kaliteli buğdayların yetiştiği verimli ovaları ve kişi başına 12 kg yıllık bulgur tüketimi ve yıllık yaklaşık 1 milyon ton bulgur üretimi ile dünyada önemli bir yere sahiptir. Bulguru daha faydalı şekilde elde etmek için sanayileşme sürecine sokan ilk ülke de Türkiye olmuştur. Yaklaşık 150-200 fabrika ile bulgur üretimine devam eden ülkemizin bu manada en yakın rakibi yıllık sadece 250.000 ton bulgur üretebilen Amerika’dır.

Günümüzde birçok çeşidi üretilen bulgur, protein, B1 vitaminleri, fosfor, potasyum ve kalsiyum açısından zengindir ve bu özellikleri sebebiyle insan sağlığı için son derece faydalı bir üründür. Kolesterol içermediği için kalp ve damar hastalıkları riskini azaltmakta, doymamış yağa sahip olduğu için obeziteden korumakta, mineral ve selüloz açısından zengin olduğu için besin emilimini hızlandırmakta, düzenli tüketimde kabızlığı ve bağırsak kanserini önlemektedir. Ayrıca içerdiği folik asitten dolayı hamile kadınlara tavsiye edildiği ve çocukların zeka gelişimine katkı sağladığı da bilinmektedir. Firmamız da Anadolu’nun en iyi buğdaylarından, taş değirmenlerde çekilen ve ileri teknoloji ile işlenen bulguru kullanmakta ve ürünlerinde bu lezzeti yansıtmaktadır.

blank blank blank blank blank blank blank

HIZLI BAYİLİK BAŞVURU FORMU

  Neden Hacıalioğlu Çiğköfte
  ULTRA LÜKS BAYİLİK PAKETİ

  20.000 TL'lik çiğ köfte bayilik paketine ek
  mısır makinesi, çay kazanı, derin dondurucu
  tatlı dolabı, özel tabela

  Facebook Instagram Youtube Youtube

  Gözlerini dünyaya yeni açan bir bebeğin bile delikanlı olmasına yetecek tam "10 yılı azimle tamamladık"

  Kolay olmadı küçücük bir dünyadan çıkıp Hacıalioğlu markasını Türkiye'nin 500 noktasına ulaştırmak.
  Elbette zor oldu yabancı memleketlerde şanlı bayrağı dalgalandırmak. Ama inandık, birlikte başardık...

  Yola birlikte çıktığımız ve yolda karşılaştığımız tüm dostlarımıza selamlar olsun. Bu gurur hepimizin...

  Yönetim Kurulu Başkanı
  HEMEN ARA 0552 343 34 34
  Tıkla Ara
  Hemen Ara