Et suyu, bulyon, çin tuzu, msg, soya yok

İsot

blank

Kırmızı biberin kurutulup dövüldükten sonra içersine azar azar zeytinyağı katılarak küçük pullar haline getirilmesiyle elde edilen, özellikle iştah açıcı özelliği ile yoğun olarak tüketilen ve kültürü yapılan isot, özellikle Güneydoğu mutfağında vazgeçilmez bir baharat türü olarak yerini almıştır. Ana vatanı Meksika olarak bilinen ve Osmanlı topraklarına 16. yüzyılda geldiği bilinen isot, çiğ köftenin de ana malzemelerinden biridir.

Yıllık yaklaşık olarak 3500-4000 ton civarında bir üretim rakamına sahip olan isot, yurtiçinde yoğun olarak tüketilmekle birlikte yurtdışına da ihracının artması için çalışmalar sürdürülmektedir. 100 kilogram taze acı biberden yaklaşık 8-10 kg isot elde edildiği düşünüldüğünde, sınırlı alanda üretimi yapılan bu baharatın gerçekten çok değerli olduğu görülmektedir.

Sadece zeytinyağı ve biberden elde edilen isot bu özelliği ile pek çok faydaya sahiptir. Şeker hastaları için faydalı olduğu bilinen isot, kırmızı biberde yer alan maddeler sebebi ile kanser hücrelerinin artmasını da önlemektedir. Damar sertliği, üre, tansiyon gibi hastalıklara da iyi gelen isot, mide asidini de düzenler ve özellikle kışın soğuk algınlığına karşı da iyi gelir. Bu özellikleri göz önünde bulunduran firmamız, piyasada yer alan ve içeriği bilinmeyen biberler yerine, hakiki isotu bulup, ürünlerinde bunları kullanarak müşterilerine en iyiyi sunma gayretindedir.

blank blank blank blank blank blank blank

HIZLI BAYİLİK BAŞVURU FORMU

  Neden Hacıalioğlu Çiğköfte
  ULTRA LÜKS BAYİLİK PAKETİ

  20.000 TL'lik çiğ köfte bayilik paketine ek
  mısır makinesi, çay kazanı, derin dondurucu
  tatlı dolabı, özel tabela

  Facebook Instagram Youtube Youtube

  Gözlerini dünyaya yeni açan bir bebeğin bile delikanlı olmasına yetecek tam "10 yılı azimle tamamladık"

  Kolay olmadı küçücük bir dünyadan çıkıp Hacıalioğlu markasını Türkiye'nin 500 noktasına ulaştırmak.
  Elbette zor oldu yabancı memleketlerde şanlı bayrağı dalgalandırmak. Ama inandık, birlikte başardık...

  Yola birlikte çıktığımız ve yolda karşılaştığımız tüm dostlarımıza selamlar olsun. Bu gurur hepimizin...

  Yönetim Kurulu Başkanı
  HEMEN ARA 0552 343 34 34
  Tıkla Ara
  Hemen Ara