Et suyu, bulyon, çin tuzu, msg, soya yok

Sarımsak

blank

Dünya geneline yayılmış, neredeyse bütün ülkelerin mutfağında kullanılan ve bilinen bir bitki olan sarımsağın yaklaşık 5 bin yıldan beri kullanıldığı tahmin edilmektedir. Bu konuda en eski yazılı bilgiler Sümerlerin M.Ö. 2600-2100 yılları arasına ait tabletlerine dayanmakla birlikte, ülkemize sarımsağın Mısır ve Filistin üzerinden geldiği bilinmektedir.

Osmanlı döneminde özellikle tedavi edici özelliği ile daha çok öne çıkan sarımsağın, ülkemizde 170 türü yetişmektedir. Bu türlerden ise 70 tanesi ise endemiktir, yani sadece ülkemize özgüdür. Bu özelliği sayesinde Anadolu’da yaygın olarak tüketilmekte, hem bir lezzet, hem de bir şifa kaynağı olarak görülmektedir.

Bileşiminde şekerler, vitaminler (A, B, C), kükürtlü bir uçucu yağ ve içerisinde bol miktarda allil sülfür bulunan sarımsak pek çok faydası ile öne çıkmaktadır. Sarımsak, bedenin bağışıklık sistemini uyararak, enfeksiyonlara karşı savaşmasını sağlar. Böylelikle nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu pek çok sorunda tedavi edici etki gösterir. Bunun yanında kandaki kolesterol düzeyini düşürür, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede sarımsak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler. Kan şekerini düzenlediği de bilinen sarımsak, iştahı açması ve sindirimi kolaylaştırması ile de ön plana çıkmaktadır. Bütün bu faydaları göz önünde bulundurulduğunda, ülkemizin önde gelen yörelerinden getirterek kullandığımız sarımsaklar, çiğ köftemize hem lezzet hem de sağlık katmaktadır.

blank blank blank blank blank blank blank

HIZLI BAYİLİK BAŞVURU FORMU

  Neden Hacıalioğlu Çiğköfte
  ULTRA LÜKS BAYİLİK PAKETİ

  20.000 TL'lik çiğ köfte bayilik paketine ek
  mısır makinesi, çay kazanı, derin dondurucu
  tatlı dolabı, özel tabela

  Facebook Instagram Youtube Youtube

  Gözlerini dünyaya yeni açan bir bebeğin bile delikanlı olmasına yetecek tam "10 yılı azimle tamamladık"

  Kolay olmadı küçücük bir dünyadan çıkıp Hacıalioğlu markasını Türkiye'nin 500 noktasına ulaştırmak.
  Elbette zor oldu yabancı memleketlerde şanlı bayrağı dalgalandırmak. Ama inandık, birlikte başardık...

  Yola birlikte çıktığımız ve yolda karşılaştığımız tüm dostlarımıza selamlar olsun. Bu gurur hepimizin...

  Yönetim Kurulu Başkanı
  HEMEN ARA 0552 343 34 34
  Tıkla Ara
  Hemen Ara